ترافل

5/5 - (3 امتیاز)

     ترافلهای مخصوص گاناش

سه نوع ترافل شکلات دارک، میلک و سفید از محصولات اصلی شکلات گاناش می‌باشد. ترافل ها از مخلوط شکلات، خامه، شیر و   مقدار کمی شکر ساخته می‌شوند. پر طرفدارترین نوع ترافل، ترافل شکلات دارک است که با تلخی های متفاوت ساخته می‌شود. ترافل ها را می‌توان با طعم چای و قهوه درست کرد و با خشکبار(nuts) مورد علاقه روکش کرد

ترافلها:

ترافل مخلوط شکلات ، خامه، شیر و کره و شکر خاص است. این ترکیب با توجه به نوع شکلات و تخصص سازنده متغیر است اما شکلات و خامه در ترکیب همه ترافلها وجود دارد.

چون سه نوع شکلات سفید و میلک و دارک داریم ترافلها هم به سه دسته تقسیم میشوند:

1.ترافل شکلات دارک:  

ترافلهای شکلات گاناش بسیار حرفه ای و تخصصی ساخته می شوند در ساخت ترافل برای انسجام ترکیبات به جای شکر از عسل استفاده میشود که هم جلوی شیرینی زیاد ترافل را می گیرد و هم باعث میشود وقتی ترافل را در دهان میگذارید به آرامی آب شود.  چیزی شبیه بستنی! معمولا” لایه بیرونی ترافل 54 درصد را یک پوشش خیلی نازک شکلات ترد(تمپر شده) پوشش میدهیم که باعث میشود در دمای طبیعی محتویات داخل ترافل را حفظ و نگهداری کند .

هر دو نوع ترافل دارک یعنی 54 درصد و 74 درصد در پودر کاکائو بسیار مرغوب و خوش عطر و رنگی به نام اکسترا بروت

غلطانده میشوند.

ترافل شکلاتهای دارک گاناش دو نوع هستند:

دارک 54 درصد:

ترافل با شکلات 54 درصد را با شکلاتهای شماره 811 کالبوت ساخته میشوند. برای کسانی که شک دارند شکلات میلک را بیشتر دوست دارند یا دارک گزینه ی ایده آلی ست چون نه تلخی زیاد شکلات دارک را دارد و نه ملایم بودن شکلات میلک را.

دارک 74 درصد:

هر دو این ترافلها بافتی نرم دارند و کم شیرین هستند. همانطور که از اسمش پیداست شکلات 74 درصد تلخی بیشتری دارد برای درست کردن این ترافل هم از شکلات 74 درصد کالبوت بلژیک استفاده میکنیم ولی بدلیل انسجام بیشتر بافت این شکلات پوشش ترد روی ترافل را حذف کردیم ولی با پودر کاکائوی بروت لایه ی بیرونیش را میپوشانیم که باعث زیبایی و بالانس طعم ترافل میشود.

  1. ترافل شکلات میلک:

ترافلهای شکلات شیری یا میلک گاناش با طعمهای زیرمیباشد:

ترافل شکلات میلک ساده با پوشش پودر کاکائو:

 

مخلوطی از شکلات میلک کالبوت نوع 823، شیر، خامه و عسل میباشد. شیرینی کنترل شده ی این شکلات و نرمی بافت آن طرفداران بسیاری دارد.

ترافل شکلات میلک ساده با روکش بادام زمینی:

هر شکلاتی با یک افزودنی خاص طعم مناسبتر و بهتری می گیرد. شکلات میلک با بادام زمینی بسیار خوشمزه بوده و هارمونی خوبی دارند. پس از ساخت ترافل میلک ساده بجای پودر کاکائو از بادام زمینی خرد شده استفاده میکنیم و رویه ترافل پوششی از خرده های ترد بادام زمینی دارد.

ترافل شکلات میلک ساده با روکش فندق:

فندق بدلیل کمتر بودن روغن آن پس از خرد شدن بسیار ریز شده و حالت پودری پیدا میکند به این دلیل پس از روکش کردن شکلات میلک با خرده های فندق روی ترافل با یک لایه نازک از شکلات خالص پوشش داده میشود تا فندق اضافه شده به ترافل از آن جدا نگردد.

ترافل شکلات میلک با طعم چای سیاه:

 

شیری که در ساخت این شکلات بکار میرود با چای سیلان طعم دار شده بافت روان آن مشابه ترافل ساده میلک میباشد و رویه شکلات با پودر کاکائو تزیین می گردد.

  1. ترافلهای شکلات سفید:

قاعده اصلی همه ترافلها مخلوط شدن شکلات با خامه میباشد از آنجایی که شکلا ت سفید ذاتا” طعم شیر دارد مقدار خامه استفاده شده در آن حدود یک سوم ترافلهای دیگر میباشد تا طعمی دلنشین بدست آید. انواع ترافلهای شکلات سفید شامل:

ترافل شکلات سفید ساده:

                                                                                                                                                           

مخلوطی از شکلات کالبوت W2 سفید و کمی خامه و عسل میباشد. بدلیل رقیق بودن شکلات سفید ساخت این ترافل و نگهداری آن کمی سخت میباشد.

ترافل سفید با طعم چای سبز(متچا):

 

حتی کسانی که علاقه ای به چای سبز ندارند از خوردن این ترافل لذت بردند. برای ساخت این ترافل علاوه بر مواد اولیه ترافل ساده از چای سبز مرغوب ژاپن استفاده می کنیم که عطر و طعمی بسیار متفاوت تر از آنچه در بازار بنام چای سبز شناخته می شود دارد. رنگ داخل این ترافل بخاطر سبز بودن چای سبز بطور طبیعی سبز رنگ میباشد.

ترافل سفید با نارگیل:

از ترکیب بسیارمناسب تکه های ریز نارگیل و شیرغلیظ شده با عسل درست میشود. علاقمندان به نارگیل حتما این ترافل رو می پسندند. روکش تمام ترافلهای سفید با یک لایه نازک از شکلات خالص سفید پوشش داده می شود و معمولا” روی لایه بیرونی نیز تزئینات خوراکی اضافه می گردد.

ترافل سفید با ترکیب میوه:

این نوع ترافل را با انواع میوه های فصل که طعم مناسبی با شکلات سفید و خامه پیدا می کنند میسازیم مانند توت فرنگی، انبه، شاتوت و رازبری.

از انواع دیگر ترافل های ساخته شده گاناش می توان ترافل با طعم نعناع را نام برد.

ترافل 50%

ترافل در جعبه ی هدید گاناش

ترافل دارک

ترافل میلک

ترافل با پوشش فندق بوداده و شکلات

ترافل بادام زمینی

ترافل شکلات سفید و نارگیل

ترافل شکلات سفید و پوره ی توت فرنگی تازه

ترافل توت فرنگی

ترافل شکلات سفید

×

سلام !

آنچه شما نیاز دارید. کارشناسان ما برای مشاوره رایگان در اختیار شما هستند

سوال در رابطه با آموزش از طریق دایرکت اینستاگرام

 09339799147

× چت آنلاین / پشتیبانی