4.6/5 - (11 امتیاز)

شکلات های قالبی یا بن بن(bonbon):

شکلات بن بن شکلاتهای دست ساز بن بن همان شکلاتهایی هستند که در قالبهای پلی کربنات ساخته می‌شوند. یک لایه ی نازک از شکلات مرغوب (couverture chocolate) روی سطح قالب ساخته می‌شود و داخل قالب با فیلینگهای مختلف از ترکیب شکلات با خشکبار یا پوره های میوه پر می‌شود. ساخت شکلات بن بن مراحل بسیار دارد و یک محصول عالی نتیجه ی تبحر و هنر سازنده ی آن؟می‌باشد.

این شکلاتها در قالبها و رنگ های متنوعی تولید می گردد. محتویات داخل این شکلات ها نیز متنوع بوده و شامل ترکیبی از گاناش ها(مخلوط شکلات و خامه) با مغز انواع بادام، پسته و فندق می باشد.

نوع دیگر فیلینگ ها یا همان محتویات داخل شکلات بن بن گاناش هایی با طعم طبیعی چای سیاه، چای سبز، قهوه، وانیل، کارامل خالص بدون شکلات، کارامل نمکی، نعناع و ترکیب گاناش شکلاتی با انواع میوه نظیر پرتقال، رازبری، پشن فروت، انبه، موز، توت فرنگی، شاتوت، لیمو، نارگیل می باشد.

 

همان طور که در ابتدای این صفحه اشاره شد در انتخاب شکلاتهای قالبی توحه به طعم آن مهمترین عامل در انتخاب بهتر می باشد چون هر بار شکلات ها با قالب و شکل متفاوتی تولید می گردند.

در ساخت بعضی از انواع بن بن کره فندق و بادام و محصول طبیعی دیگری بنام فویتین استفاده می گردد. این ماده که شبیه ذرات خرد شده کورن فلکس می باشد بدون تاثیر روی طعم شکلات باعث کرانچی شدن آن می گردد.

درترکیب بعض ازشکلاتهای قالبی از خامه هم استفاده میکنیم. کسانی که حساسیت به خامه و لبنیات دارند میتوانند ازانواع بدون خامه شکلات که عمدتا مخلوط پوره ی مغزها هستند استفاده کنند و قبل از سفارش از محتویات آن اطمینان حاصل کنند.